O Funconie i Organizatorach

Czym jest Funcon

Funcon jest zlotem, który debiutował edycją w roku 2016 w konwentowym światku. Jest to impreza skierowana do miłośników miłego spędzania wolnego czasu w niewielkim gronie. Nie chcemy by nawiedzały nas dzikie tłumy, a tabelka programowa rozwijała się jak starożytny papirus – zależy nam na stworzeniu przyjaznej i rodzinnej atmosfery oraz jak najlepszym zintegrowaniu uczestników.

Zasada naszych spotkań jest prosta – fani dla fanów. W latach poprzednich staraliśmy się aby impreza odbywała się w centrum Żywca, od roku 2018 planujemy trzymać się troszkę na uboczu dzięki współpracy z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego
w Żywcu-Moszczanicy!

W latach poprzednich odwiedzali nas liczni goście, wystawcy oraz wydawnictwa zapewniające Wam godziny dobrej zabawy. Wszyscy mogliśmy spotkać się wieczorem w kameralnym gronie, pośpiewać do przygrywających na gitarze uczestników i wymienić wrażeniami z całego dnia atrakcji. Nie chcemy, by forma naszych zlotów się zmieniła. Dziękujemy serdecznie tym ~200 osobom, które zaufały nam w 2016 i 2017 roku i przyjechały by spędzić z nami rozrywkowy (chociaż deszczowy) weekend.

O Organizatorach

Pierwsza edycja tworzona była przy współpracy ekipy z Fundacji „R-Squad”. Od roku 2017 konwent organizuje Żywieckie Stowarzyszenie Fantastyki „PARZENICA”.

Obecnie FUNCON tworzony jest przy współpracy trzech stowarzyszeń:  Żywieckiej Parzenicy, Chorągwi Żywieckiej oraz Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda przy współpracy Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego
w Żywcu-Moszczanicy, Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu oraz Starostwa Powiatowego.

Projekt koordynuje
Adam Ochwat – zrzeszony w Stowarzyszeniu „Parzenica”, mistrz gry z wieloletnim stażem.

Za Atrakcje Programowe odpowiedzialni są:
Koordynator Programu
Grzegorz „Cranmer” Wróbel – Członek zarządu ŻSF Parzenica, mistrz gry, fan Warhammera 40K, dobrego anime i gier komputerowych…jak sam mówi dobrą planszówką też nie wzgardzi.

Koordynator bloku Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki
Darek „Dan Takeda” Bagiński – Prezes Stowarzyszenia Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda, człowiek rekonstruktor, organizator i świetny mówca.

Koordynator Bloku Komputerów i Konsol
Marek Aureliusz „Miles” Koczański – Dobry duszek i przyjaciel ŻSF Parzenica, specjalista od konsol, kabli i składanych improwizowanych komputerów, znajdziecie go wszędzie z paczką trytyek i śrubokrętami.

Koordynator Bloku Gier Muzycznych
Miłosz „Axor” Różycki – Fan gier muzycznych i ruchowych z zamiłowania, programista z zawodu, postawi DDR na każdej imprezie jeśli tylko go tam dowiozą 😉

Koordynator Bloku Gier Planszowych
Dominik „Socek” Długajczyk – Kolejna dobra dusza która od zawsze opiekuje się grami planszowymi na Funconie. Wytłumaczy, pomoże, rozegra, poprowadzi turniej – człowiek orkiestra jeśli chodzi o gry planszowe.

Koordynator Bloku Historyczno-Rekonstrukcyjnego
Tomasz „Wielki Mistrz Chorągwi Żywieckiej” Kuliński – Specjalista od historii i rekonstrukcji historycznej, Prezes Stowarzyszenia działającego przy żywieckim zamku, popularyzator historii i kultury na Żywieczczyźnie.

-Koordynator Bloku Larpowego-
Łukasz Jędrysek – wieloletni gracz i twórca terenowych gier fabularnych, który przygotuje dla was grę główną oraz Larp Deadly Serious Chainman.

Koordynator Współpracy
Paweł „Bronek” Bronicki – Prezes ŻSF Parzenica, lekkoduch, opiekun kolonijny, uzdolniony i szkolony w sztuce walki Hapkido.

Koordynator Medialny
Patrycja „Hachi” Kępka – Haczka Dziwaczka, weszła w organizacje z wiankiem na głowie…i tak już została. Zajmuje sie FB Imprezy i odpowiada na trudne pytania uczestników.

Jeżeli chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę przy tworzeniu imprezy daj nam znać na kontakt@funcon.eu lub skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce Kontakt. 
Zawsze szukamy nowych twarzy do współtworzenia Funconu, zawsze też znajdzie się coś do roboty!